Amber Heard’ün avukatları mahkeme kararına itiraz etti

Amber Heard ve Johnny Depp’in geçen ay sonuçlanan skandal davasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Boşandıktan sonra birbirlerine açtıkları davalarla dünya gündemine oturan Amber Heard ve Johnny Depp cephesinde yeni bir gelişme daha yaşandı.

Depp’in hakaret suçlamasıyla eski eşine açtığı, haftalar süren ve tüm dünyanın heyecanla izlediği dava, geçen ay Depp’in lehine sonuçlanmış ve heyet Heard’ün Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar vermişti. Heyet Heard’ün suçlamalarından birinde haklılık hissesi olduğuna karar vererek Depp’in de Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesi gerektiğine hükmetmişti. Sonuçta Heard’ün ödeyeceği tazmina ölçüsü 10,3 milyon dolar olarak belirlenmişti.

Kararın açıklanmasından bir ay sonra Amber Heard’ün avukatları karara resmen itiraz etti. Kararın münasebetlerinde türel meseleler olduğunu, kanıtların yetersiz kaldığını ve heyet seçim sürecinin de hakikat işlemediğini savunan avukatlar, mahkemeye kararın bozulması talebiyle 43 sayfalık bir beyanname sundu

‘TAZMİNAT ÇOK FAZLA’

Heard’ün avukatları, oyuncunun Depp’e ödemesine karar verilen tazminatın çok fazla olduğunu belirtti. Avukatlar, Heard’ün bu tazminatı ödemek için kâfi parası olmadığını aktardı.

Depp’in avukatları ise bu türlü bir adım beklediklerini ve sunulan önergenin beklediklerinden uzun olduğunu belirtti.

36 yaşındaki Amber Heard, kararın açıklanmasının akabinde verdiği bir röportajda Depp’in kendisine şiddet uyguladığını kanıtlayan dokümanlar bulunduğunu lakin bunları mahkemeye sunamadığını söylemişti. Heard ayrıyeten Depp’i hâlâ sevdiğini kaydetmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.