Arda Turan’dan Beşiktaş itirafı! ‘Teklif aldım…’

Arda Turan, mesleği ve geleceği ile ilgili değerli açıklamalarda bulundu.

Turan, TV 100’e konuk olduğu programda merak edilenleri cevapladı.

Galatasaray ile olan kontratı sona eren Arda Turan, futbolu bırakmayı ve teknik yönetici olmayı planladığını açıkladı.

“Süper Lig’de rastgele bir kadroda oynamayı düşünmüyorum”

Gelecek planlaması hakkında konuşan Arda, “Galatasaray’da oynayamayacağıma nazaran, eşimin ve ailemin rahat edeceği bir yerde olur, rahat edemeyeceği bir yerde oynamayı düşünmüyorum. Muhteşem Lig’de rastgele bir grupta oynamayı düşünmüyorum. Teknik yönetici olmak istiyorum, güzel bir teknik yönetici olacağımı düşünüyorum. Grubumu topluyorum.” dedi.

“Sergen Yalçın’ı canım kadar severim”

Arda Turan ayrıyeten, berbat günler geçirdiği periyotta Beşiktaş’tan teklif aldığını söyledi. Teknik yönetici Sergen Yalçın’a teşekkür eden Turan, “Sergen Yalçın’ı canım kadar severim. Benim külfetler yaşadığım günlerimde bana telefon açtı, ‘Beşiktaş’a gelmek ister misin?’ dedi. Sergen ağabey hiç kimsenin sahip çıkmadığı kadar bana sahip çıktı” tabirlerini kullandı.

“Oyunu yanlışsız oynamıyoruz”

Teknik adamların takıma nazaran sistem belirlemesi gerektiğini söyleyen Arda, “Oyunu yanlışsız oynamıyoruz. Gerçek beşerlerle oynamıyoruz ve bunda ısrar ediyoruz. Mesut Özil ya da Bakasetas varsa oyunu neden onun üzerine şekillendirmiyorsun? Mesut Özil’i sağ kanatta oynatırsan nasıl randıman alacaksın?” diye konuştu. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.