Azerbaycan’ın Fransa Büyükelçiliğine taarruz

Ateşkese karşın Ermenistan ile Azerbaycan ortasında vakit zaman gerginlik yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Ermenistan’ın provokasyonu sonucu çıkan çatışmalarda 77 Azerbaycan askeri şehit oldu. 200’den fazla da Ermeni askeri öldürüldü. Taraflar ortasındaki bu savaş, Avrupa’ya da sıçradı. Fanatik Ermeniler, Fransa’nın başşehri Paris’te bulunan Azerbaycan Büyükelçiliğine atak gerçekleştirdi.

Azerbaycan’ın Paris Büyükelçisi Rahman Mustafayev, büyükelçilik binasına yapılan saldırıyı Twitter hesabından imajını paylaşarak duyurdu. Mustafayev, Fransız Ermeni fanatiklerinin Azerbaycan’ın Paris’teki büyükelçilik binasına saldırdığını söz etti. “Ama Ermeni barbarları bir kenara bırakalım.” tabirini kullanan Mustafayev, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Twitter hesabını etiketleyerek, “büyükelçilikleri korumayan ve güvenlikleriyle ilgili haklı taleplerini görmezden gelen” Fransa’ya reaksiyon gösterdi. Mustafayev, bu durumun Fransa için utanç kaynağı olduğuna işaret etti.

Olaya ait manzarada, büyükelçiliğin önünde ortalarında Ermenistan bayrağını omuzlarında taşıyanların da bulunduğu kalabalık bir küme görülüyor. İmgede binanın önündeki barikatı sökerek geçen 2 kişi, binanın kapısı olduğu iddia edilen yeri tekmeliyor ve barikatla kapıyı kırma teşebbüsünde bulunuyor.

Azerbaycan’ın Paris Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından paylaşılan bir imgede de büyükelçilikten bir kişinin sopayla, kapıyı açıp binaya girmeye çalışan protestocuları kovalaması dikkati çekti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.