BTP lideri Hüseyin Baş, İYİ Parti’nin kendisine yaptığı milletvekili adaylık teklifini reddetti

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş’a yaptığı teklif gündem oldu. Baş’a Trabzon 2. sıradan milletvekilliği teklifi yapılırken, Baş şu an kentte 1 vekili bulunan İYİ Parti’yi reddetti.

İSTANBUL 1. SIRAYI İSTEDİ

Görüşmede bütün çevresinin İstanbul’da olduğunu belirten Hüseyin Baş, İstanbul 1. sıradan milletvekili adaylığı istedi.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Haberler.com’un ulaştığı BTP kaynakları, teklif olayını doğruladı. Görüşmelerin devam ettiğini belirten kaynaklar, sürecin önümüzdeki günlerde netleşeceğini söyledi.

MİLLET İTTİFAKI’NA ÇAĞRI YAPMIŞTI

Hüseyin Baş geçtiğimiz aylarda katıldığı bir programda Millet İttifakı’nda yer almak istediğini söylemişti. Baş, “Millet İttifakı’nda olmamak benim tercihim değil. Vatandaşlarımızdan çokça istek aldığımız için söylüyorum. Parti kadroları olarak Millet İttifakı’na destek veririz, içinde oluruz. Beni Millet İttifakı’na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz. Almıyorlarsa da bunu açıklasınlar. Çünkü bunu milletimiz istiyor, bunu vatandaş istiyor” demişti.

SÜREÇ OLUMLU TAMAMLANMAMIŞTI

Baş’ın çağrısının ardından Akşener, BTP Genel Merkezi’nde Baş’ı ziyaret etmişti. Akşener, ikili görüşme sonrası masaya teklifini götüreceğini söylemişti. Ancak süreç olumlu tamamlanmamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir