Facebook kullanıcı sayısı 3 milyara yaklaştı

2022 yılı birinci çeyreği prestijiyle dünyada faal Facebook kullanıcı sayısı 2,93 milyar olurken, Facebook’un dünya çapındaki en büyük toplumsal ağ olarak kayıtlara geçtiği görüldü.

Medya takip kurumu Ajans Press’in, Statista bilgilerinden elde ettiği bilgilere nazaran 2022 yılı birinci çeyreği prestijiyle dünyada faal Facebook kullanıcı sayısı 2,93 milyar olurken, dünya çapındaki en büyük toplumsal ağ olarak kayıtlara geçti. Etkin kullanıcı sayısı ise son 30 gün içinde Facebook’a giriş yapmış bireylerden oluştu.

Bunun yanı sıra Facebook kullanıcı sayısının 2008 yılından bugüne daima arttığı kaydedildi. Datalar pandemi devrinde toplumsal ağların kullanımında artış olduğunu ortaya koyarken, geçen yılın birinci çeyreğindeki etkin Facebook kullanıcı sayısı da 2,85 milyar olarak kayıtlara geçti.

Ajans Press, toplumsal medya ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press’in gerçekleştirdiği yazılı ve online medya incelemesine nazaran, bu yıl toplumsal medya ile alakalı 200 binden fazla haber çıkışı olduğu görüldü. Bu yıl yalnızca Facebook ile ilgili çıkan basın haber sayısı ise 40 bin 298 olarak kaydedilirken, ülkemizde de epey kullanımının yangın olduğu gözlendi. Başka toplumsal medya mecralarından Twitter 123 bin 802 haberle önder olurken, Youtube 39 bin 340 ve Instagram 40 bin 40 haberle en çok haber olan başka mecralar oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.