HAVA DURUMU RAPORU I 11 Ağustos 2022 Perşembe hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük kestirimleri yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kısımlarının modüllü, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz’in iç bölümleri ve İskenderun Körfezi Etrafları, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Balıkesir, Muğla, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Ardahan etrafları ile Denizli’nin güney ve doğu ilçelerinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; İstanbul, Yalova, Bartın, Isparta ve Burdur etrafları ile Muğla ve Antalya’nın iç kesitleri, Denizli’nin güney ve doğu ilçelerinde etraflarında kuvvetli, İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak, etraflarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 11 Ağustos 2022..

11 Ağustos 2022 Perşembe hava nasıl olacak?

Marmara Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışlar tesirli oluyor. Sıcaklık İstanbul’da 29, Edirne’de 33, Bursa’da 28 dereceye geriledi. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor, ani sel ve su baskınına, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalı.

Ege Bölgesinin iç bölümleri gök gürültülü sağanak yağışlı. Kıyı kesitlerde ise kesimli bulutlar görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 32-33 derecelerde ölçülüyor. İç kesitlerde 26-27 dereceye geriliyor. Akdeniz Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Bu yağışlara vakit zaman gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık Antalya’da 29, Adana’da 35 derece ölçülüyor. Yağışların Cuma günü sona ermesi bekleniyor.

İç Anadolu bölgesinde kesimli bulutlar görülüyor. Yer yer sağanak yağışlar da tesirli olabilir. Sıcaklık bölgede en yüksek 32-33 derecelerde ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinin batı ve doğu kentlerinde yağış görülüyor. Sıcaklık Bolu’da 26, Samsun’da 31, Gümüşhane’de 32 derece ölçülüyor. Yağışın tesirini tıpkı alanda Cuma da göstermesi bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesinde yağış beklenmiyor. Hava modüllü bulutlu ve güneşli. Sıcaklık Kars’ta 31, Erzurum’da 33, Malatya ve Hakkari’de 36 derece.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava bol güneşli. Sıcaklık bölgede en yüksek 38-39 derecelerde ölçülüyor. Bilhassa öğlen saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunması gerekiyor.

HAVA SICAKLIĞI:

Ülkemizin doğu bölümlerinde mevsim normallerinin üzerinde, başka bölümlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölümlerde batı ve güneybatı taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette; Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.