İstanbul’da düzmece parfüm operasyonu: 50 bin şişe parfüm ele geçirildi

İstanbul’da 50 bin şişe geçersiz parfüm ele geçirildi, internet üzerinden satış yaptığı belirlenen bir kuşkulu gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı takımları bir şüphelinin yurt dışından yasa dışı yollarla getirttiği yepyeni parfüm şişelerine uydurma parfüm doldurarak internette açtığı sanal mağazalar üzerinden sattığı bilgisi üzerine harekete geçti.

Yapılan çalışmalarla düzmece parfümlerin depolandığı adresi tespit eden gruplar, düzenledikleri baskında zanlı D.K’yi gözaltına aldı.

İmalathane olarak kullanılan adreste yapılan aramada geçersiz parfümlerin doldurulduğu ünlü markalara ilişkin yepyeni şişe ve kutular, parfümlerin üzerine yapıştırılmak üzere hazırlanan geçersiz bandroller ile 50 bin şişe geçersiz parfüm, boş şişe ve kapak ele geçirildi.

Gözaltına alınan D.K, süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Öte yandan Vilayet Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, düzmece parfümlerin ciltte ve teneffüs yollarında önemli problemler oluşturabileceği ihtarında bulunularak, düzmece eserlerden uzak durmak için TÜBİTAK tarafından tasarlanan ve fiyatsız olan Eser Takip Sistemi (ÜTS) uygulamasının cep telefonlarına indirilebileceği, alınacak eserin özgünlüğünün uygulama üzerinden denetim edilebileceği bildirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.