İstanbul’da göletten ördek çalındı tezi palavra çıktı

Sosyal medyada kaynağı ve doğruluğu teyit edilmeyen bir manzara daha palavra çıktı ve önlenemez bir formda büyüdü.

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde geçtiğimiz pazar günü toplumsal medyada bir bayanın ördekleri gölden alarak çantasına koyduğu tarafında görüntülerler paylaşıldı.

Yabancı asıllı bayanların ördek çaldığı halinde paylaşılan imgeler üzerine emniyet çalışma başlattı.

Çalışmalar sonucunda manzaralardaki bayanın Irak asıllı Zeynep El Zuheyri olduğu tespit edildi.

El Zuheyri emniyetteki tabirinin akabinde hür bırakıldı.

“Ördekleri bırakmamıza vazifeliler müsaade vermedi”

DHA’nın haberine nazaran toplumsal medyada paylaşılan imgelerle iligli konuşan El Zuheyri, “Evde büyüttük. Biz de gittik. Bahçeşehir’de ördekler olduğunu gördük. Biz de ‘bunlar büyüdü’ dedik. Konutta ses yapıyordu. Oraya gittiğimizde ördekleri bırakmamıza vazifeliler müsaade vermedi. Biz de ördeklerimizi geri getirdik. Oradakiler bizim fotoğrafımızı çekti.

“Bunlar benim ördeklerim”

‘Bunlar benim ördeklerim, fotoğrafımızı çekme’ dedim. Fotoğrafımızı çektiler. Polis de gelip tabirimizi aldı. Büyüdükleri için sesleri çok çıkıyordu. Komşular rahatsız oldular. Rahatsızlıktan ötürü biz de oraya bırakmak istedik. Bunlar konutta yaşadığı için göle bırakırsak öleceğini söylediler.

O yüzden bırakmadık. Bunlar daha evvelce hiç suya girmediler. Bırakırsak ölür diye bırakmadık. Hayvanları besleyecek özel bakıcılar bulacağız. Onlara baktırırız. Gün içinde gidip bakarız” dedi.

Daha sonra telefonuyla çektiği ördeklerin fotoğraflarını kameralara gösterdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.