Japonya’da maymun saldırısı: 58 kişi yaralandı

Japonya’daki Yamaguchi eyaletinde maymunların saldırdığı kişi sayısı arttı.

Eyalet yetkilileri 8 Temmuz tarihinden bu yana 58 kişinin Japon Makağı olarak isimlendirilen maymunlar tarafından atağa uğrayarak yaralandığını bildirdi.

Ev pencerelerinden içeri girmeye çalışan ve bölgedeki anaokullarına sızmayı deneyen maymunların genelde çocuk ve yaşlıları maksat aldığını açıklayan yetkililer, akınların halk için riskli boyuta ulaşması nedeniyle uyuşturucu ilaç içeren silahları bulunan bir avcı grup kurulduğunu duyurdu. 

YİCEKLERLE İLGİLENMİYORLAR

Maymunların tuzak olarak belirli bölgelere bırakılan yiyeceklerle ilgilenmemesi nedeniyle yakalama teşebbüslerinin büyük ölçüde başarısız olduğu öğrenilirken, uzmanların “çok zeki” olarak tanımladığı hayvanların genelde insanlara arttan saldırdığı belirtildi.

Bir maymunla karşılaşılması durumunda atılacak adımlar konusunda bilgi veren yetkililer, göz temasından kaçınılması, kıyafet yahut battaniye üzere objeleri kullanarak büyük gözükmeye çalışılması ve sessizce geri çekinilmesi ihtarında bulundu.

Bölgede birinci sefer gözlenen seri atakların nedeni konusunda detaylı araştırma başlatılırken, maymun sürüsünün tam olarak nereden geldiğinin de bilinmediği kaydedildi. 

Geçtiğimiz Pazartesi günü Japonya’nın Yamaguchi eyaletinde yaşayan 8 kişinin maymunların saldırısına uğrayarak yaralandığını açıklanmıştı. 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.