Kendisine bilerek korona bulaştıran kadın öldü, 9 yaşındaki kızı hastanede entübe edildi

Koronavirüs vaka ve vefat sayılarının rekor kırdığı Rusya’da ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Aşı olmayı reddeden birçok kişinin hastalığı hafif geçirme umuduyla virüsü kasten kendilerine bulaştırma yoluna gittikleri anlaşıldı.

AŞI OLMAMAK İÇİN KORONALI AKRABASINI ZİYARET ETMİŞ

Rusya’da gözlenmeye başlanan koronavirüsle Rus ruleti gerçeği sosyal medyadaki yazışmalar mercek altına alındığında ortaya çıktı. Buna örnek olarak başkenti Moskova’da 42 yaşındaki bir kadının vefatı gösterildi. Hayatını kaybeden kadını okuldan tanıyan doktor arkadaşı Pavel Brant’a göre ismi açıklanmayan şahıs, aşı olmamak için hastalığı geçirmeyi tercih ederek virüsü hafif geçirmekte olan yakınını ziyaret etmiş.

Eve gelip 2 kızı ile kocasına bulaştırdı

Kendisine virüsü kasıtlı bulaştıran kadın ardından eve gelerek bunu iki kızı ve kocasına da bulaştırmış. Aradan birkaç gün geçince kadının 9 yaşındaki kızının durumu ağırlaşmış. Hastaneye kaldırılan çocuk entübe edilmiş.

Virüsle çılgın oyun ölümle bitti

Hastalığı evde kalarak geçirmeyi tercih eden kadın ise birkaç gün sonra solunum yetmezliğiyle kaldırıldığı hastanede vefat etmiş. Virüsle çılgın oyunu sadece kadının kocası ve büyük kızı belirtisiz geçirmiş.

Kendisine bilerek korona bulaştıran kadın öldü, 9 yaşındaki kızı hastanede entübe edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir