Kylie Jenner Nasıl Bu Kadar Zengin Oldu?

‘Kardashian ve Jenner Klanı’nı duymadığımız ya da sosyal medyada denk gelmediğimiz bir gün bile yoktur diye düşünüyoruz. Realite şovlarını ve yıldızlarını sevmiyor olsanız da Kardashian ve Jenner’ların bu şovları kendileri için nasıl servete dönüştürdükleri aşikar. Ancak bu ailenin bir üyesi var ki en genç milyarder olarak adlandırılıyor. Buyurun şöyle detaylara geçelim… ?

Kaynak: https://mightyscoops.com/rich-and-fam…

Servetiyle ve yaşam tarzıyla manşetlerden inmeyen Kylie Jenner, en genç milyarder unvanıyla gündemi sallamıştı.

2019’da Forbes en genç Jenner’ı ’kendi çabasıyla başarmış milyarder’ olarak adlandırdı.

Ancak dergi daha sonra Jenner ve ekibinin işinin üst düzey bir boyutta olduğunu gösterebilmek adına yanlış ve abartılı rakamlar ortaya koyduklarını açıklasalar da unvan değişmedi.

Peki Kylie milyarder mi değil mi? Nasıl bu kadar zengin oldu?

Lüks hayatına alışkın olan Kylie Jenner, şimdilerde de başarılarının ve ünü sayesinde bu lüks hayatını ileri seviyeye taşımış durumda.

Jenner, 200 milyon dolarlık bir süper yat kiralayarak ya da 73 milyon dolarlık özel jetiyle dünyayı dolaşarak adeta ‘nasıl yaşanır’ sorusunun şovunu yaparak çenemizi yoruyor. 🙂

Bu başarısı da 2015 yılında piyasaya sürer sürmez viral olan ve markasının hızla yayılmasına neden olan ‘Kylie Cosmetics’ti.

Ancak Kylie Cosmetics’ten öncesi de var elbette. Kylie’nin kariyeri aslında 9 yaşındayken ailesi ile birlikte yer aldığı realite programı ‘Keeping Up With the Kardashians’ ile başladı.

Aile, her bölüm için 30 milyon dolar kazanıyordu. Daha sonra Jenner kardeşler, ‘Kendall + Kylie’ adlı ürünlerini piyasaya sürmeye başladılar. Kylie, 2017’de ‘Life of Kylie’ adlı ayrı bir programda da rol aldı.

Kasım 2019’da Kylie Jenner, Kylie Cosmetics’in hisselerinin çoğunu, 600 milyon dolar karşılığında Coty Inc.’e sattı ve bu da şirketin değerinin 1,2 milyar dolar olmasına neden oldu.

Jenner, CEO koltuğundan geri adım atmış olsa da tüm yaratıcı çabaların ayrılmaz bir parçası olmaya devam etti.

Ancak Kylie Jenner’ın markasının bu kadar ünlenmesi ve onu en genç zenginlerden yapmasında sosyal medya en büyük rolü oynadı.

Hem reklamını yapmasından hem de Puma, Adidas, SugarBearHair Vitaminleri ve Fashion Nova gibi diğer markalarla yaptığı büyük onay anlaşmalarından yararlandı.

?

Markalardan bağımsız, sosyal medyadaki paylaşımları da Kylie için çok büyük bir gelir kaynağı.

D’MARIE Analytics adlı bir firma, Jenner’ın tek İnstagram gönderisinin reklam başına 1 milyon dolar değerinde olduğunu söylüyor.

Eylül 2021’de Coty Inc. bebekler ve küçük çocuklar için, vegan ve hayvanlar üzerinde denenmemiş ürünler üreten ‘Kylie Baby’ adlı yeni bir marka serisini piyasaya sürdü.

Aynı zamanda ‘Kylie Swim’ ve ‘Kylie Skin’ gibi kardeş markalar da piyasaya sürüldü.

Bütün bunlarla kıskançlık katsayınızı artırmadıysa bir ekleme daha yapalım: Kylie Jenner ayrıca Hulu’nun ‘Kardashianlar’ programı ile yapılan milyonlarca dolarlık bir anlaşmada yer alıyor.

Mal varlığı ve paylaşımlarıyla çenemizi yoran ve yormaya da devam edecek olan Kylie Jenner, ailesinin en küçüğü olmasına rağmen paraya para demiyor dersek yanılmayız herhalde. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir