Mustafa Sandal’dan seçim otobüsündeki AFAD kolilerine sert tepki

Aile Bakanı Derya Yanık’ın milletvekili seçim aracında görüntülenen AFAD kolileri sosyal medyada gündem konusu oldu.
Tepkilerin büyümesinin ardından Derya Yanık “Konuyla ilgili bilgim yok” şeklinde şöyle bir açıklama yaptı.

“HABERİM YOK, ARKADAŞLARIM ADINA ÖZÜR DİLERİM”

Yanık, “Konudan benim hiç haberim bile yok. İl başkanlıkları, seçim koordinasyon merkezleri adaylar adına araçları giydirir, o araçlar sokaklarda kullanılır veya seçim çalışmalarında kullanılır. Dolayısıyla o bahsi geçen araç da bunlardan birisi. Ben ne gördüm ne de daha kullanmadık. Önümüzdeki süreçte tabi kullanacağız. Sanki ben talimatlandırmışım ve böyle bir kampanya yürütüyormuşuz gibi bir algı oluşturuyorlar. Osmaniye’de 1010 can kaybımız var.

Dolayısıyla bu kadar ağır bir yıkımın içinde insanların hala depremzede refleksiyle hareket etmesi çok doğal. O gün bir kısım vatandaşımız arkadaşlarımızı arıyor ve ‘gıda kolisine ihtiyacımız var’ diyorlar. Onlar da ‘biz getirelim’ diyor. Ben kendi makam araçlarımız bıraktım seçim bölgemde sivil araçla geziyorum. Tamamen yardım refleksiyle yapılmış. Tamamen düşüncesizlik. Görüntülerden ben de çok rahatsız oldum ama bir art niyet yok. Kamuoyundan arkadaşlarımız adına özür dilerim” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA SANDAL’DAN SERT TEPKİ

AFAD kolileriyle ilgili en sert tepkilerden biri ise ünlü isim Mustafa Sandal’dan geldi. Sandal o görüntüleri paylaşarak, “Tıp ne kadar ileriye giderse gitsin, insanların ar damarındaki çatlağı hiçbir zaman kapatamayacaktır!” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir