Müzik vitrininde yeniler ortasında dans ve pop müziğin üstün star isimlerinden Ellie Goulding’in, Big Sean ile kaydettiği yeni müziği “Easy Lover” var. Universal Music Group çatısı altında Polydor etiketiyle yayımlanan güçlü bir pop müziği olan “Easy Lover”, Ellie Goulding’in beşinci stüdyo albümünün muştusunu veriyor. Kesimin rap kısmını bir kenara koyacak olursak, bu ortalar sanayiye hâkim olan 80’ler duygusu yeniden var. Pandeminin başından beri 80’ler müziklerindeki altyapılara, güçlü melodilere ve o yılların new wave, synth pop ve pop rock müziklerine adeta tutunuyor üzereyiz. Çok da tutuyor üstelik. 

KUSURSUZ POP 

Ellie Goulding’in altyapıda 80’ler duygusu yaşatan yeni müziği “Easy Lover”, piyasaya çıkacak yeni albümünde de 80’ler tesirinin habercisi. Gerçekten Ellie Goulding , yeni albümünde bilhassa 80’ler ve disko tesiri olduğunu Rolling Stone mecmuasına verdiği son röportajında açıkça söz ediyor. Goulding’in yeni müziğinin müellifleri ortasında mesleğine caz piyanisti olarak başlayan, 9 Grammy ödüllü Amerikalı müzik muharriri ve prodüktör Greg Kurstin var. Adele, Pink, Sia üzere memleketler arası dev starlarla çalışan Kurstin şarkıyı Julia Michaels ile yazmış. Goulding, Rolling Stone mecmuasına verdiği röportajında, “İnsanların daha fazla dans kaydı çıkarmak istediğini artık anlıyorum zira bu en düzgün kaçış tipi ve benim de şu anda o müzikle kaçışa gereksinimim var. Bu kendim için yapmam gereken bir şey” diyor. Katılıyorum, zira hatırlarsanız pandemi boyunca küresel seviyede en çok dinlenen albümler olan Dua Lipa ve The Weeknd’in albümleri de 80’ler tesirindeki dans albümleriydi. 

BARDA 

Epey vakittir müzik vitrininde hem solo müzikleriyle hem düetleriyle dikkat çeken, kendine has, orjinal isimlerden biri olan Kum, kelamlarını yazdığı yeni müziği “Barda” ile radarıma girdi artık. “Barda”, son vakitlerde imzaladığı isimlerle kaliteli işler çıkaran ve yetenekli sanatkarlar için güçlü ve başarılı bir çatı olan Universal Music Türkiye etiketiyle yayımlanan yenilerden ve yüksek güçlü bir pop punk müziği. Alternatif bir hip hop yıldızı olarak parlayan Kum, bana kalırsa pop punk havasında daha eğlenceli olmuş. Ne var ki eğlenceli kelamları olsa da müzikte sözlerle anlayana derin hislerinden de paylaşmış Kum: “Gene buldum bir beden. Senin yerine koydum”,diyor barda. Kum’un metal/punk kümesi “Frozen Clouds” üyesi Luca Fritz ile imza attığı müzik bence partilerde de masraf.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.