Sinan Kaloğlu: Amacımız ligde kalmak olacak

Spor Toto 1’inci Lig gruplarından Altay’da teknik yönetici Sinan Kaloğlu, yeni dönemde ligde kalma amacıyla uğraş edeceklerini lisana getirdi.

İnternet üzerinden katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulunan Altay’ın 41 yaşındaki teknik işvereni Sinan Kaloğlu, “Bu sene çok kuvvetli bir lig olacak. Harika Lig’den düşen biz ve Yeni Malatyaspor’u şiddetli bir süreç bekliyor. Transfer yasağımız devam ediyor ve birçok oyuncumuzu kaybettik. Güçlü bir süreç yaşayacağız, bu net aşikâr. Şampiyonluğa oynayan kadroların yaptığı transferleri görüyoruz. Alt ligden gelen Sakaryaspor, Pendikspor, Bodrumspor’un da takımları çok güçlü. Gayeye oynayacak ekipler çok büyük paralar harcıyolar, büyük transferler yapıyorlar” dedi.

Ligde 19 kadronun yer alacağını hatırlatan Altay Teknik Yönetici Sinan Kaloğlu, “Her ekip 1 hafta bay geçecek, 4 kadro bir alt lige düşecek. En az 6 grubun şampiyonluğa oynayıp, 4 ekibin düşeceğini düşünürsek ortadaki makas daralıyor. Çok kuvvetli ekiplere karşı çok şiddetli bir lig olacak. Amacımız katiyetle ligde kalmak. Şu durumda en büyük amacımız ligde kalmak olmalı, bu da çok pahalı bizim için” diye konuştu.

Altay’ın yerinin kendisi için farklı olduğunu, bu yüzden geçen dönem Muhteşem Lig’de son 8 haftada vazifeye geldiğini anlatan genç teknik adam, “Kendi kulübüm olduğu için geldim ve bu yıl da kaldım. Bu sene daha da güç bir devir beni, grubumu ve kulübümü bekliyor. Biz aile ortamını sağlayıp evvel ekip olacağız” iletisi verdi.

“TARAFTAR SABIR GÖSTERSİN”

İlk etap kampını Eric Björkander dışında altyapı oyuncularıyla tamamladıklarını, ikinci etapta ise iç transferde 6 deneyimli isimle anlaştıklarını belirten Teknik Yönetici Sinan Kaloğlu, “Takımımda 15 yaşında oyuncu da 41 yaşında oyuncu da var. Gençlere vizyon katıp durum bilgilerini artırmaya çalışıyoruz. Bir harman yapacağız. Poko, Marco üzere oyuncuları da ekipte tutmak istiyoruz. Dışardan oyuncu alamadığımız için içerdeki her oyuncuya muhtaçlığımız var. Geçen dönem son maçta bile bizi alkışlayan taraftarımızı bu dönem üzmek istemiyoruz. Bu yıl çok şiddetli bir lig olacak, çok büyük takviyeye muhtaçlığımız var. Onlar en büyük gücümüz olacak. Bu gruba ve gençlere sabır göstersinler, bizi sonuna kadar desteklesinler” halinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.