Sokakta yakalanan vahşi kedinin kokain testi pozitif çıktı

ABD’nin Oakland kenti ilginç bir suç vakasına sahne oldu. People dergisinin haberine göre polis yurttaşlardan, bölgedeki bir ağacın tepesinde “leopar görünümlü bir canlı” olduğu ihbarını aldı. Kısa bir süre sonra söz konusu canlının, sahibi polis tarafından tutuklanırken evden kaçan “Amiry” adlı “Afrika servalı” türünde vahşi bir kedi olduğu tespit edildi.

Afrika servalı

Hamilton County Hayvan Barınağından Ray Anderson, yaklaşık 15kg ağırlığındaki vahşi kedinin kurtarılmasına ilişkin olarak, “Kediyi ağaçtan indirmek için bizi çağırdılar. Belli ki inmek istemiyordu… Memurlarımız bu süreçte kediyi kaybetmemek için gerçekten sıkı çalıştı, ancak bu sırada kedinin bacağı kırıldı” dedi.

KOKAİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Öte yandan, barınağa götürülen kedinin “kokain testinin pozitif çıktığı” ortaya çıkarken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Anderson, “Hayvanın kokaini sistemine nasıl aldığı henüz belli değil. Çevresel mi yoksa deneysel mi olduğunu bilemiyoruz” dedi.

Kediyi kabul eden hayvanat bahçesi sözcüsü, “Serval buraya getirildiğinden beri sağlık merkezimizde veteriner bakımı görüyor. Durumu iyi ve bir sonraki adım Kedi Elçisi Programı ekibimizin onunla çalışması ve elçi hayvan olmak için uygun olup olmadığına karar vermesi olacak. Muhtemelen bir süre perde arkasında kalacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir