Tanju Özcan, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu istedi

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, 16 Mayıs’taki Belediye Meclisi toplantısında el kaldıran AK Partili Hacer Çınar’a, “Bana niçin el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor” dedi.

Tepki çeken kelamların akabinde Lider Özcan, toplumsal medya hesabından kelam konusu konuşmayı paylaşıp, “Görüyorsunuz, ben orada yalnızca iffetimi müdafaaya çalışıyorum.” diye yazdı.

Koruma kararı istedi

Hacer Çınar da avukatı Fikret Çıracı aracılığıyla Bolu 1’inci Aile Mahkemesi’ne, kendisine yönelik Tanju Özcan’a karşı müdafaa kararı alınması için müracaat yaptı.

Özcan’ın kelamlarını ruhsal şiddet kabul eden mahkeme, Çınar’ın önlem talebini kabul etti.

Protestoya karşılık dans etti

Başkan Özcan’ın kelamları, kentte sivil toplum kuruluşları ve AK Partililer tarafından protesto edildi.

Hacer Çınar’ın vilayet temsilcisi olduğu Öz Sıhhat İş Sendikasınca belediye binası önünde düzenlenen protesto sırasında, makam odasının penceresinden aksiyonu izleyen Özcan, aleyhine atılan sloganlara eşlik etti.

Özcan ise protestolara karşılık ritim tutup, el salladı ve dans etti.

Kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

Mültecilere yönelik tutumları ile dikkatleri uzun vakit evvel üzerine çeken Özcan’ın son davranışı, mensubu olduğu CHP’yi harekete geçirdi.

CHP MYK, Özcan’ı kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti.

İhraç kararını pahalandıran Özcan, “Ben CHP’nin öz evladıyım. Ben bu süreci yakında takip ediyorum” dedi.

“Son girdiğimiz 5 seçimde de başarılı olduk”

Özcan, “Ben bu partinin gençlik kolları, ilçe başkanlığı, vilayet başkanlığı, belediye meclis üyeliği, milletvekilliği ve belediye başkanlığını yaptım. Ben bu partide MYK üyeliği, bayan kolları başkanlığı ve genel başkanlık dışında her vazifede bulundum. Dişimizle, tırnağımızla biz bu noktaya geldik. Partimizi büyütmeye çalıştık. Son girdiğimiz 5 seçimde de başarılı olduk.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan randevu talep etti

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu talep ettiğini belirten Özcan, “Ben Sayın Genel Liderin partinin öz evladını partiden nitekim ihraç etmek istediğini düşünmüyorum. Kendisinden de bir randevu talep ettim. Randevu verirlerse gidip kendisine niyetlerimi ayrıntılı olarak anlatacağım, süreci de anlatacağım. Konuşuruz, çözeriz diye düşünüyorum. Yüksek disiplin konseyi üyelerimiz de çok deneyimli bir lideri var. Sağduyulu, aklı başında deneyimli insanlardan oluşuyor. Herhalde bu AK Partililerin ve HDP’lilerin gazına gelip benimle ilgili ihraç kararı vermezler diye düşünüyorum. Sayın Genel Liderimiz randevu talebimize de olumlu karşılık verirse daha detaylı bir açıklamada yaparım.” ifadelerini kullandı.

“Bağımsız olarak yoluma devam ederim”

İhraç edilmesi halinde bağımsız olarak yoluna devam edeceğini açıklayan Özcan, şöyle konuştu:

“İhraç kararı verilirse ne olur? İhraç kararı verilirse Cumhuriyet Halk Partisi ile yalnızca tüzel bağım kopar. Gönül bağım devam eder. ‘Herhangi bir partiye gidecek misin?’ diye soruyorlar. Hayır, benim o denli bir fikrim yok. Rastgele bir partiye gitmem. Bağımsız olarak yoluma devam ederim. Hiçbir partinin teklifine açık değilim. Moralim pek güzel. İşime gücüme bakıyorum. AK Parti’li ve HDP’li trolleri izliyorum. Onların yorumlarına bakıp, gülüyorum. Kahır yok. Ben şu anda belediye çalışmalarıyla meşgulüm. Altyapı problemleri olan mahalleler var. Önceliğim onlar.”

‘Partimin, öz evladına sahip çıkacağını düşünüyorum’

Kesin ihraç istemiyle disiplin konseyine sevk edilmesinin asıl sebebinin AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar’a yönelik kelamları olmadığını anlatan Özcan, şunları söyledi:

“Bu husus biliyorsunuz aslında benim ihraç istemiyle disiplin şurasına gitmeme sebep olacak bahis bu değil. Bunu herkes biliyor. Buna en çok kim seviniyor. Bu tarafıyla bakmak lazım. Beni duygulandıran şeyler oluyor. Partililer arayıp ağlayarak kederlerini lisana getiriyorlar. Kim memnun bundan? AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik keyifli, HDP’liler keyifli. Kandil’dekiler keyifli. İmralı’daki cani emin olun keyifli. Bunları keyifli edeceğini düşünmüyorum. Ben partimin, öz evladına sahip çıkacağını düşünüyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.