Tatil başlıyor

Okulun son gününde İstanbul Beşiktaş Şair Nedim Ortaokulu’nda; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından şiir dinletisiyle bir kapanış törenini gerçekleştirdi. Sınıflara giren öğrenciler Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Türkoğlu’nun elinden karnelerini aldı.

KARNEDE HEM SEVİNÇ HEM ÜZÜNTÜ
Karnelerine kavuşan öğrenciler karnedeki notlarını değerlendirirken tatil beklentilerini de şöyle paylaştı.

Defne Sazlık (6’ncı sınıf): Dönem çok iyi geçti. Güzel bir dönemdi eğlenceliydi. Bu sene en çok matematik beni zorladı. Kesirler en kötü olduğum konu. Sosyal ezber olduğu için hep zor gelmiştir. En kötü notum 100 üzerinden 67. Tatilde spor yapacağım, telefona daha rahat bakacağım, bol bol gezeceğim.

Tuğçe Büşra Savaş (6’ncı sınıf): Notlarım güzel ama bazen tökezlediğim matematik oluyor. Eskiden okul bitiyor diye seviniyordum şimdi üzülüyorum çünkü bu sene arkadaşlarımla olan bağım çok arttı. Bu yaz hepimiz ayrı yerlerde olacağız ve görüşemeyeceğiz bu nedenle buruk bir gün yaşıyorum. Güzel bir yaz tatili bekliyorum?karne hediyesi olarak ailem ayakkabı alacak

Osman Uslu (8’inci sınıf): 5 puanla takdiri kaçırdım, bu nedenle canım biraz sıkkın. Önceki dönem takdir almıştım. Bu dönem LGS stresinin etkisi olduğunu düşünüyorum ama LGS güzel geçti.

Zeynep Şengüler (8’inci sınıf): Karnem çok fazla iyi değil ama bu kadarını bekliyordum. Matematik 48’le epey zayıf geldi. LGS’de beklediğim gibi geçmedi. Tatil lafını duyunca arkasından “sonunda” demek geliyor içimden.

Berat Bozkuş (8’inci sınıf): Karnem beklediğim gibi güzel geldi ve takdir aldım. Zaten LGS’ye çalıştığım için okul dersleri çok zor gelmedi. LGS çok iyi geçti beklediğim puan 430 civarı ve istediğim Nişantaşı Anadolu Lisesi’ni ve Ümraniye Fen Lisesi’ni karşılıyor. Tatilde güzel bir dinlenmeyi hak ettim diye düşünüyorum. Karne hediyesi babam telefon alacaktı onu da sınavdan sonra aldı zaten.

Salih Efe Dikmen (8’inci sınıf): Sıkı bir çalışma yaptık sene başından beri ve karnemin hepsi pekiyi. Okul sınavlarım da LGS de güzel geçti. Şişli Anadolu’yu hedefliyordum ve hesaplarıma göre istediğim olacak gibi.  Ortaokulda son karnem, artık lisede de bu başarıyı devam ettirmek istiyorum.

Özlem Zeyrek (veli): Çocuklar COVID-19 sürecinde zorlandı ama biz ekstra zorlandık. Adaptasyonda biraz sorun yaşadığımızı düşünüyorum. Kızım Beril teşekkür belgesi aldı. O kadar kötü değil dersleri Takdiri 5 puanla kaçırdı. Bundan sonra kaç daha iyi olacak eminim.

Beril Bade Zeyrek (5’inci sınıf): Son sınavlar epey zordu bu nedenle ortalamam biraz düştü. Tatil planım yok bütün yazı dinlenerek geçireceğim .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.