Ünlü müzikçi Gwen Stefani’ye şaşırtan suçlama

Ünlü müzikçi ve kelam müellifi Gwen Stefani, siyahların kültürünü “çalmakla” suçlanıyor.

52 yaşındaki ünlü müzikçi Gwen Stefani yeni müziği “Light My Fire”ın müzik görüntüsünün yayınlanmasının akabinde “siyah kültürü çalmakla” suçlandı.

CNN’de yer alan habere nazaran, ABD’li müzikçi, Sean Paul ve Jamaikalı müzikçi Shenseea ile ortak yayınladığı klibi yüzünden toplumsal medyada tenkit yağmuruna tutuldu ve birçok kişi, onu kültürü kendi şahsî yararı için kasıtlı olarak kullanmakla suçladı.

Geçmişte de birçok farklı kültürü kendisine mal ederek kitlelere yayınlamakla suçlanan Stefani’ye takviye veren hayranları da oldu. Birtakım hayranları, ünlü müzikçinin Jamaikalı isimlerle çalışmasını “kültürü kucaklama” olarak yorumladı.

Stefani ise bu argümanlar karşısında, geçen yıl Paper mecmuasına verdiği bir röportajda “kültürü çaldığı” suçlamalarına yalnızca hürmet duyduğunu yineleyerek, “Kültürlerimizi alıp satmasaydık ve takas etmeseydik, bu kadar hoşluğa sahip olmazdık. Birbirimizden öğreniyoruz, birbirimizden paylaşıyoruz, birbirimizden büyüyoruz. Lakin tüm bu kurallar bizi gitgide daha fazla bölüyor” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.