Vefattan kıl hissesi döndüler! Son anda yetişti

Olay, Gölcük ilçesi İhsaniye Merkez Mahallesi’nde meydana geldi. Gölcük Engelliler Derneği Lideri Hasan Bat, dernekten çıkarak işlettiği tuhafiyeye geldi. Bat, araçtan inerek eşinin getirdiği akülü tekerlekli sandalyeye binmeye çalışırken araba hareket etti. Yere düşen Hasan Bat’ı, aracın altında kalmaktan son anda eşi Fatma kurtardı. Hareket eden arabanın de peşinden koşan Fatma Bat, 80 yaşındaki bayanın ezilmesini de kıl hissesi önledi.

O anlar güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

“EŞİM BENİ OTOMOBİLİN ALTINDAN ALMASAYDI ARTIK İKİ AYAĞIM DA ALTINDAYDI”

Olayı anlatan Hasan Bat, “Ablamla dernekten çıkarak dükkanıma geldim. Eşim bana akülü sandalyeyi getirdiğinde otomobilden inmek istedim. El frenini çekmemem otomobilin hareket etmesine sebep oldu. O anda düştüm ve eşim tekerleğin altından çekti, kurtardı. Daha sonra eşim giden aracın peşinden koşarak yaşlı teyzenin de hayatını kurtardı. Teyzeyle araç ortasında bir metre kadar aralık vardı, teyzenin hiçbir şeyden haberi de yoktu. Eşim otomobilin içine atlayarak el frenini çekti ve teyzenin de hayatını kurtardı. Allah herkese bu türlü bir eş nasip etsin, kendisine teşekkür ediyorum. Parmağımın üstüne düştüğüm için başparmağım kırıldı, dizimde ağrı var fakat kıl hissesi kurtuldum. Eşim beni otomobilin altından almasaydı artık iki ayağım da altındaydı” dedi.

“O BAYANIN CANI KELAM KONUSUYDU”

Eşini kurtaran Fatma Bat, “Soğukkanlılığımı kuruyarak eşimi ve teyzeyi kurtardım. Sonradan düşündüm sahiden büyük bir cüret. O teyze hiçbir şeyden haberi olmadan otomobile yanlışsız yürüyordu. Sadece o bayanı gördüğüm için koşma gereksinimi duydum. Otomobile bir şey olması bir şey tabir etmiyordu, o bayanın canı kelam konusuydu. Bayan 80 yaşında vardı, otomobil çarpmış olsaydı şu an yaşamıyor olabilirdi, soğukkanlılığımı korudum. Çok şükür ufak bir kırıkla atlattık. Yapmam gerekeni yaptık. Allah kimseye yaşatmasın” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.