YKS imtihanına girmekten vazgeçen öğrenciyi, vatandaş ikna etti

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ikinci oturumunda imtihan alanına gelen fakat, eşyalarını tutması karşılığında 7 lira isteyen emanetçiye, fiyatını vermek istemeyen 18 yaşındaki Boran Elaldı, imtihana birkaç dakika kala girmekten vazgeçti.

O sırada Vehbi Yıldırım isimli vatandaş, 18 yaşındaki genci ikna etmeye çalıştı ve Boran Elaldı’nın sırtından iterek imtihan alanına getirdi.

Üniversitenin kapısında bekleyen aileler Vehbi Yıldırım’ı ve Boran Elaldı’yı alkışlayarak destekledi. Ancak Boran Elaldı bu sefer de kimliği yanında olmadığı için imtihana giremedi.

“Çocuğun özgüveni yok, ona üzüldüm”

18 yaşındaki Boran Elaldı’yı imtihana girmesi için ikna eden Vehbi Yıldırım, “Çocuğun özgüveni yok. Ona üzüldüm, kendi çocuğumu onun yerine koydum. Güneş gözlüğüyle gelmiş, içeri almadılar, onu mazeret ederek gitti. Sonra ben onu orada gördüm ve ikna ettim. Benim çocuğum zati yarım saat evvel içeri girmişti” formunda konuştu.

“Üniversite benim için vakit kaybı, iş kuracağım”

Sınava aslında girmek istemediğini, öteki hayalleri olduğunu söyleyen Boran Elaldı, “Zaten öylesine gelmiştim. 18 yaşındayım. İmtihana girmeyecektim, üniversite benim için vakit kaybı. Ben iş kuracağım. Eşyaları bırakmak gerekiyormuş; ben de götürüp bıraktım, 7 lira vermem gerekiyormuş. Esasen üniversite imtihanına giriş için 115 lira para verdim, neden bir daha para veriyorum dedim. Ben de boş verip gittim. Giriş evrakında zati her şey var diye kimliğimi almadım” açıklamasında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.