Bahçeli: Davutoğlu bana başbakanlık teklif etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları: Hepinizi saygı ve sevgilerim ile selamlıyorum. Bugünkü toplantımızı takip eden tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Sarıyer’deki ayin sırasında iki teröristin saldırısında bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu eylemi lanetliyorum. Teröristlerin kısa sürede yakalanması memnuniyet verici. Toplumsal huzurumuzu bozmak isteyen Türkiye düşmanları eylemlerinde vazgeçmiyor. Seçimlere kadar provokasyon yapmak isteyenlere karşı uyanık olmalıyız. Fırsat vermeyeceğiz. Karanlık ellere karşı uyanık olunmalı. Türkiye Cumhuriyeti terör örgütlerin, çetelerin, kanun kaçaklarının oyun alanı olamaz olmamalıdır. Suç ve suçluyu tolerans diye bir şeyden asla bahsedilmemelidir. Karanlıktan karanlığa mekik dokuyan sözde aydınları çekip çıkarmak için mücadele veriyoruz. Türkiye medarı iftiharımızdır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği yegane gayemizdir. Türkiye’ye karşı risk ve tehditlere atıl durmayacağız. Türkiye vizonunu gerçekleştirmenin amacındayız. Milletimizin oyalanacak takati kalmadı. Önümüzdeki demokratik eşik kazasız belasız atlatılmalı. Türkiye’mizin son 55 yılına damga vuran MHP gücünü milletimizin hayır duasından almakta.

31 Mart’ta milli şerefin timsali MHP ve cumhur ittifakı başarıya ulaşacaktır. 31 Mart’a kadar durmayacağız, yılmayacağız, yorulmayacağız. Yerel seçimleri köhne siyasetten kurtaracağız.

DAVUTOĞLU’NA YANIT

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘sizin peşinde koştuğunuz başbakanlık makamını terk ettik’ sözleri üzerine Devlet Bahçeli şöyle yanıt verdi:

Parlamenter sistem hakimken cümle alem biliyordu ki eğer başbakanlık arzusuna kapılsaydım koşmama gerek olmazdı.

Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen dava insanı şartlar oluşmadan, millet takdir etmeden dolambaçlı yollardan hiçbir makama talip olmaz, hiçbir koltuğa tenezzül etmez.

Doğrudur, 7 Haziran 2015’te seçimlerden sonra Başbakanlık makamı bize doğrudan teklif edildi ancak ben siyasi bölücülerin desteği ve Türkiye’nin aleyhine olan bir iktidar yapısını elimin tersiyle itmeyi vatan, millet ve şeref görevi saydım.

Aynı durum bugün olsa yine benzer duruşu gösteririm.

Bir günlük saltanat için binlerce yıllık milli mirası hiçbir namerde çiğnetmem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx