Beyoğlu’ndaki Rus turist cinayetinde 2 sanığa müebbet hapis istemi

Beyoğlu’nda Rus turist Vyacheslav Nechıporchuk‘u bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla 3 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı ve 2 sanığın müebbet hapsi istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 11 Haziran 2023’te Rusya uyruklu Vyacheslav Nechıporchuk’un Beyoğlu’nda sokakta otururken, şüpheliler Cihan Kaçmaz, Şervan Yavuz ve Umut Aslan‘ın yanına geldiği ve Nechıporchuk’un kaybettiği telefonunu bulabileceklerini söyledikleri, bu sırada taraflar arasında bir tartışma yaşandığı ifade edildi.

Cinsel organını gösterince öldürmüşler

İddianamede Şüpheli Yavuz’un tartışmadan sonra olay yerinden ayrıldığı, diğer şüpheliler Cihan ve Umut ile Nechıporchuk arasındaki tartışmanın başka sokakta devam ettiği, Vyacheslav Nechıporchuk’un tartışma devam ederken şüphelilerden Umut Aslan’a cinsel organını göstermesi üzerine Umut ile Cihan’ın üzerine doğru yürüdüğü ifade edildi.

Kasten öldürme suçu

Tartışma esnasında Umut Yavuz’un üzerinde bulundurduğu bıçakla Nechıporchuk’a doğru öldürme kastı ile hamleler yaptığı ancak maktule isabet etmediği, bu esnada Cihan Kaçmaz’ın arkadaşı Umut’tan bıçağı alarak Vyacheslav Nechıporchuk’a doğru öldürme kastıyla 3 kez hamle yaptığı ve göğüs bölgesinden yaraladığı aktarıldı.

2 sanık için müebbet hapis cezası talebi

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen ve kabul edilen iddianamede şüphelilerin 2’si için müebbet, bütün şüphelilerin “Birden Fazla Kişi İle Yağmaya Teşebbüs” suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx