Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da konuştu: Kürt kardeşlerim yok sayılmayı hak etmiyor

SON DAKİKA HABERİ… Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin düzenlediği miting kapsamında Diyarbakır’da önemli açıklamalarda bulunuyor.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkan başlıklar…

ALANDA KAÇ KİŞİ VAR?

“Bugün alanda 70 bin kişi var. Bölgede İslama kapılarını ilk açan şehir Diyarbakır’la aynı geçmişe sahip olmaktan iftihar duyuyorum. Bu kardeşliği yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan seçimlerde, arzu ettiğimiz oy oranlarına ulaşamadık. Ancak seçim sonucunun sizin de içinize sinmediğimizi biliyorum. Bu alan bunu söylüyor. CHP adayına yüzde 71 oy çıkmışsa bunu düşünmek lazım.

“BAVUL BAVUL PARALARIN NEREDEN GELDİĞİ BELLİ DEĞİL”

Bugün aynı oyunu İstanbul’da, Mersin’de yine oynuyorlar. Bir avuç siyaset baronu ne olup bittiğini biliyor. Bavul bavul dolarlar. Bu paralar nereden geliyor, nereye gidiyor. Bu yerde ilkeli ittifaktan söz edilebilir mi?

“DEM KÜRT KARDEŞLERİMİN İRADESİNİ İŞPORTAYA ÇIKARMIŞTIR”

Tek sermayesi sizlerin oyları olan DEM benim Kürt kardeşlerimin iradesini işporta pazarına çıkarmıştır. Dikkat ederseniz bu pazarlıkta siyasi kazanım hesabı yok. Eser ve hizmet derdi zaten yok. Seçmenin fikrini, zikrini ne düşündüğünü merak eden kimse de yok. Sadece birilerinin ihtirasları uğruna yapılan kirli pazarlıklar var. Öyle ki, bizim yaptığımız reformları bilip, ortalığı ayağa kaldıranlar CHP’li yöneticilerin buram buram faşizm kokan ayrımcılık ve ırkçılık kokan açıklamaları karşısında süt dökmüş kedi misali seslerini çıkarmıyorlar.

Bırakın ayrımcılığa itiraz etmeyi kendi seçmenlerinin çiğnenen haysiyetini savunacak iki cümleyi kuramıyorlar. Kürt kardeşlerim böyle bir istiskali, böyle bir aşağılanmayı, böyle bir hakareti bu şekilde yok sayılmayı asla hak etmiyor.

Lütfen şu soruma bütün Kürt kardeşlerim cevap versin. Diyarbakır, huzuru da, özgürlüğü de, yatırımı da AK Parti döneminde görmedi mi?

Onlar ülke ve millet düşmanı ne kadar marjinal varsa Diyarbakır’a getirirken, biz sadece sizlerin kalbini kazanmanın yollarını aramadık mı?

“31 MART’TA HİZMET SİYASETİYLE İSTİSMAR SİYASETİ YARIŞIYOR”

AK Parti ile ötekilerin farkı o kadar açık ki, izaha gerek bile duymuyoruz. Sevmesini bilen kalp yeterli. 31 mart seçimlerinde burada partiler yarışmıyor. Burada yarışan eser ve hizmet siyasetiyle, istismar siyaseti.

Kimin kuyruğuna bassak hemen soluğu PKK’nın yanında yer alıyor. Biz DEAŞ denilen emperyalist uşağına göz açtırmıyoruz.

Onlar her evden bir cenaze çıkartarak kan siyaseti yaparken, biz evlatlarımızı yaşatmak, eğitimiyle, sağlığıyla, istihdamıyla hayata bağlamak için çırpınmadık mı? Onlar esnafımızı, işçimizi, emeklimizi haraca bağlayıp dağa çıkarmak için çocuklarına el koyarken biz açtığımız üniversitelerle onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak için çalışmadık mı? Onlar yolların altına mayın döşeyerek masum insanları öldürmek için tuzak kurarken biz açtığımız yollarla inşa ettiğimiz tesislerle şehirlerimizi kalkındıracak yatırımları hayata geçirmedik mi? Onlar ülke ve millet düşmanı ne kadar marjinal varsa hepsini Diyarbakır’a getirip propaganda peşinde koşarken Diyarbakır Anneleri’nin yavrularını bunlar dağa kaçırırken biz sadece sizlerin kalbinin kazanmanın yollarını aramadık mı? Onlar baskıyla, tehditle, şiddet kullanarak, can alarak, kan dökerek iradenizi haczederken biz hak ve özgürlükleri genişleten sessiz devrimlerle, eşi benzeri görülmemiş reformlarla demokrasiyi güçlendirmedik mi? 

Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx