Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa Finalinde Çıkan Atatürk Krizine Magazin Dünyasından Gelen Tepkiler

Bu gece Fenerbahçe ve Galatasaray Süper Kupa finali öncesinde Suudi Arabistan yönetiminin sahada Atatürk pankartı, üstünde Atatürk olan forma kabul etmediği ve İstiklal Marşı’na izin vermediği iddiası ortalığı karıştırdı. Maç, Suudi Arabistan’da yaşanan Atatürk krizi sonrası iptal edildi. Magazin dünyası ünlülerimiz de skandala sessiz kalmadı…

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da saat 20.45’te oynanması plananan maça saatler kala büyük bir Atatürk krizi yaşandı.

Suudi Arabistan yönetiminin sahada Atatürk pankartı, üstünde Atatürk olan forma kabul etmediği ve İstiklal Marşı’na izin vermediği iddiası ortalığı epey karıştırdı.

Fenerbahçe ve Galatasaray yönetimi maç ısınmasına Atatürk tişörtüyle çıkılmasına izin verilmemesi halinde maça çıkmayacaklarını açıkladı. Kriz, her iki takımın da sahaya çıkmama kararı almasına sebep oldu.

Toplantıların ardından Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe ve Galatasaray tarafından ortak açıklama yayınlandı. Açıklamada Süper Kupa’nın ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Fakat yaşanan Atatürk skandalı beklendiği üzere ortalığın ayağa kalkmasına sebep oldu. Oyuncularımız ve şarkıcılarımızdan tepki gecikmedi…

1. Acun Ilıcalı

2. Gülben Ergen

3. Cem Davran

4. İrem Derici

5. Derya Uluğ

6. Eda Ece

7. Hakan Altun

8. Anıl Altan

9. Alperen Duymaz

10. Armağan Çağlayan

11. Aras Bulut İynemli

12. Bergüzar Korel

13. Doğukan Güngör

14. Zafer Algöz

15. Şahan Gökbakar

16. Kenan Doğulu

17. Seren Serengil

18. Hayko Cepkin

19. Şükrü Özyıldız

20. Nebahat Çehre

21. Kaan Yıldırım

22. Pınar Altuğ Atacan

23. Demet Akalın

24. İlker Ayrık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir