Helikopterle törene geldi: Cenazeme hoş geldiniz

Belçikalı David Baertern (45), sahte cenaze törenini karısı ve kızlarıyla birlikte planladı. Baerten’ın kızlarından biri sosyal medya hesabından, “Babacığım huzur içinde yat, seni asla unutmayacağız. Hayat neden bu kadar adaletsiz? Daha büyükbaba olacaktın” ifadeleriyle, babasının hayatını kaybettiğini duyuran bir mesaj paylaştı. Ardından adamın aile üyeleri ve arkadaşları, Belçika’nın Liege kentinde düzenlenen cenaze törenine davet edildi.

YAKINLARI ŞOKE OLDU

Yakınları siyahlar içinde yas tutmak için cenaze töreninin yapılacağı alanda toplandıktan kısa bir süre sonra ise Baerten kiraladığı helikopter ile cenaze alanına iniş yaptı. Cenaze törenine katılanlardan birinin sosyal medyada yayınladığı görüntülerde, insanların yaşadığı kısa bir şoktan sonra helikoptere doğru koştuğu ve adama sarıldığı görüldü.

‘HAYAT DERSİ VERMEK İSTEDİM’

Olayın ardından İngiliz basınına konuşan Baerten, ailesinin kendisi ile uzun süredir iletişimi kopardığını belirterek, “Ailemin yaptıkları beni incitiyordu. Hiçbir şeye davet edilmiyordum, beni görmezden geliyorlardı. Bu yüzden onlara bir hayat dersi vermek ve buluşmak için birinin ölmesini beklememeniz gerektiğini göstermek istedim” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir