Kızıl Goncalar’ın yapımcısından ‘hedef gösterilme’ tepkisi

FOX TV’de izleyicilerle buluşan, Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın başrollerini paylaştığı ‘Kızıl Goncalar’ dizisi yayınlandığı günden beri iktidara yakın medyanın hedefinde.

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak, “dindar insanların sahtekar ve bağnaz olarak tasvir edildiğini” belirterek diziyi hedef gösterdi. Benzer bir açıklama da KADEM’den geldi.

Dizi, aynı gerekçelerle sosyal medyadan da hedef gösterilince RTÜK harekete geçti.RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, X hesabındaki paylaşımında şunları kaydetti:

“FOX TV’de yayına giren son diziye ilişkin çağrı merkezimiz aracılığı ile vatandaşlarımızın şikayet bildirimleri titizlikle kayıt altına alınmaktadır. Tüm şikayetler, söz konusu yayın kuruluşunun denetimi ile sorumlu üst kurul uzmanlarımız tarafından incelenmektedir.”

İSMAİLAĞA CEMAATİ DE HEDEF GÖSTERDİ

İsmailağa cemaati dizinin kaldırılması için sosyal medya hesabından çağrı yaptı. Paylaşımda şöyle denildi:

“Allah Teala’nın isimlerini, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’i, dini-tasavvufi kavramlarımızı, mezhep ve tarikat gibi manevi kurumlarımızı, hacı ve hoca gibi çeşitli unvanları hedef alarak dinimizi ve dindarlarımızı aşağılamayı gaye edindiği anlaşılan yayın ve yapımların günümüz medyasında görülebilmesi asla kabul edilemez bir durumdur.”

GOLD FİLM’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Son olarak Türkiye’nin gündemindeki diziye ilişkin, Gold Film’den açıklama geldi.

Açıklamada, dizinin hiçbir gerçek kurum, kuruluş veya kişiyle ilgili olmadığı vurgulandı, “Dizimiz bu toplumun tüm farklılıklarıyla bir arada yaşamayı başaran kesime bir ayna tutması için kurgulandı” denildi.

Gold Film’den yapılan açıklama şu şekilde:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir